madd naekkeoya || je stále s tebou

12. února 2014 v 16:15 | JaeRa |  madd naekkeoya
Potichu za sebou zavřu dveře svého pokoje a odložím na postel tašky s nákupem. Cítím se fakt mizerně. Je mi vážně hrozně, že jsem na Zela tak vyjela. I když... neměl právo se ke mně chovat jako k onuci, přesto ale jeho chování celkem chápu. Teď, když už vím, co se děje v jeho nitru.

Pozdě odpoledne:

Naposledy pohlédnu do zrcadla. Nevypadám v těch šatech divně? Nakonec nad tím ale pouze mávnu rukou a zhluboka se nadechnu. Je čas vyrazit.

Zamyšleně přistoupím ke schodům a přiložím ruku na zábradlí, když náhle uslyším obdivné pískání. Překvapeně tedy vzhlédnu a spatřím dole v hale JaeRu, Jongieho a Himchana.

Usmívají se.

"Vypadáš krásně" řekne Jongie a vykročí ke mně, aby mi nabídl své rámě.

"A kde jsou ostatní? Nebo jdeme sami?" zeptám se. "Ostatní už jsou na místě. My jsme se stavili pro tebe. Jako nový člen téhle rodiny přeci nesmíš chybět" odpoví mi Himchan vesele a vřele se na mě usměje.

Chytnu se tedy Jongieho nabízené ruky a vykročíme. Snad se alespoň dnes něco nestane, pomyslím si a přes mou tvář přelétne stín obav.

"To už jsme na místě?" zeptám se, když během chviličky zastavujeme. Vystoupím a překvapeně se rozhlédnu. Přede mnou se rozprostírá obrovský lán golfového pole. "Jasně" zasměje se Jongie a vezme mou dlaň do své.

"Pojď, zahrajeme si, jo?" Nejprve chci odmítnout, ale nedokážu říct ne, když vidím ty zářivé hvězdičky v jeho očích.

"Ok, ale připrav se na totální porážku" vyhrknu a hnědovlásek se zasměje. "Jasně, připravím se na tvoji totální porážku." "Héééj!!" plácnu ho po rameni. Zase mě ten kluk dostal.

Po půl hodině už se bavíme jako malé děti. Můj styl hraní golfu je vzkutku politováníhodný. Jongie se nade mnou nakonec smiluje. Postaví se za mě a zezadu uchopí mé ruce, aby mi ukázal, jak správně držet hůl.

Jenže tahle blízkost našich těl, jako kdyby náhle komusi vadila. Za námi se totiž ozve velmi rozhněvaný hlas maknaeho.

"Jongup hyung... Co si sakra myslíš, že děláš?" zavrčí a vykročí směrem k nám. Jongie mě pustí. V jeho tváři jsou znát obavy. Tak to teda ne! Jestli nemůže vystát mě, já se s tím nějak poperu, ale na tohohle nevinného kluka mu křičet nedovolím. Takže, když k němu Zelo přistoupí natolik blízko, že se jejich čela téměř dotýkají, vezmu Jongieho za ruku a strhnu ho za sebe.

"Nech ho na pokoji Joon Hongu" procedím jeho skutečné jméno skrz zuby. "Nic ti neudělal. A právo bavit s tu má každý. Jen kvůli nějakému tvému rozhořčení ti nedovolím na něho křičet" řeknu klidným hlasem, zatímco vzdorovitě stojím proti vysokému mladíkovi.

"Madd... to je dobré. Nech to být" zašeptá hnědovlásek za mnou. To už k nám přistoupí Himchan a YongGuk.

"Zelo... uklidni se. Nech je se bavit" prohlásí Channie a Bang položí maknaemu ruku na rameno. Zelo se mu podívá do očí. I přes vzdor, který se mu v nich zračí, nemohu si nevšimnout smutku. Bangie poplácá jeho rameno a Zelo se zhluboka nadechne. Pak se otočí a rychlým krokem bez jediného ohlédnutí odchází.

"Jděte se všichni bodnout!"

ZELO POV:

"Ach jo, zase ta oslava. Nenávidím, když mi dělají oslavy" zabručím a vezmu své prkno do ruky, když konečně dorazím na místo.

Rozhlédnu se a to, co spatřím mi vžene krev do tváří. Co to sakra Jongup dělá? Proč se jí takhle dotýká? Ta těsnost mezi nimi.... Nelíbí se mi! Všechno se ve mně téměř vaří. Nikdo se jí nesmí takhle důvěrně dotýkat. Nikdo! Nikdo, kromě... mě!

KONEC ZELO POV

Smutně pozoruji vzdalující se Zelovu postavu a tak nějak je mi vše náhle líto. Pohlédnu na Jongieho. Je na něm znát, že je vykolejený. Ochranitelsky ho pohladím po tváři.

"Jste v pohodě?" zeptá se Bangie. Oba shodně přikývneme. "Hned se vrátím" zašeptám a vydám se směrem, kterým zmizel růžovovlasý mladík. Najdu ho sedícího za malou skalkou.

Rukama objímá své nohy, které má přitisknuté k hrudi a tvář má schovanou mezi koleny. Jeho tělo se chvěje. Chviličku ho sleduji. Pak se rozhodnu k němu přeci jen přistoupit. Opatrně mu přiložím dlaň na rameno. Mírně sebou škubne, ale mou ruku neodstrčí. Zvedne hlavu a pohlédne na mě uslzenýma očima. V ten moment by se nad ním ustrnula i ledová kra.

Přisednu si a zadívám se na horizont. Tichým, klidným hlasem zašeptám.

"Je stále s tebou Zelo..."

Zmateně po mě vrhne pohledem a jeho oči se podezřívavě přivřou.

"O kom to mluvíš?" zavrčí a já konečně na něho pohlédnu. "Tvá sestra... Nedokážeš jí odpustit, že odešla. A dokud jí neodpustíš, tvoje srdce bude svírat neustále jen a jen zášť a zloba"

"Necpi se do něčeho, čemu nerozumíš" řekne nahněvaně. Přesto z něho nemám strach.

"Je mi líto Zelo.... ale rozumím ti víc, než si ty sám dokážeš představit" řeknu tichounce a pak se zvednu. Opráším své šaty a otočím se k odchodu. Po pár krocích se ale otočím.

"Pokud jí neodpustíš.... její duše nikdy nedosáhne klidu" zašeptám a vracím se k ostatním. Již z dálky spatřím Jongieho, jak mě starostlivě vyhlíží.

S úsměvem ho dojdu a Jong mě chytne kolem pasu. "Jsi v pořádku?" zeptá se s obavami a já jen kývnu. "Nic mi není Jongie. Nemusíš se bát. Zelo je neškodný."

"No... já nevím. Není dobré ho proti sobě štvát" namítne, ale já další jeho ustrašené připomínky ihned zamítnu.

"Jen se neboj" usměji se. "Zelo na mě nemůže. To on ví moc dobře, že já se nedám. Že z něj nemám strach."

"Ale..." zkouší to dál, ale to už se mírně namíchnu. "Sakra Jongie, proč z něho máte všichni furt takový vítr? Vždyť je jak beránek.... Stačí jen přijít na to, jak na něj" vyhrknu a pak si všimnu Jongieho překvapeného pohledu.

"Oh... promiň Jongie, nechtěla jsem na tebe tak vyjet. Nezlob se" pohladím ho po tváři a pak stisknu jeho dlaň ve své. Beze slova kývne.

"Měl bych dojít propití" kníkne a odejde. Sakriš, ten kluk je příliš citlivý, pomyslím si, když sleduji jeho tvář. Vypadá náhle, jako kdybych mu vynadala, že ukradl dítěti lízátko. Zelo na něho má příliš silný vliv. Nelíbí se mi, že ho ovládá. To se musí změnit.

Otočím se k místu, kde ještě stále se ukrývá o samotě růžovovlásek a ruce zkřížím na prsou.

"I ty se musíš změnit... Zelo"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Admin: Jaera |Hosting: BLOG.CZ | Archiv | Layout by: Narbie