miracle of love || 1. kapitola

12. února 2014 v 20:30 | JaeRa |  miracle of love

Ok, drahé děti, dnes jsem to ještě naposled já, kdo se tady zjevuje místo Jaery. Jsem tu s povídkou, kterou Jaera začala psát nedávno, a jelikož nemá počítač, psala všechno ručně (a má krásné písmo, haha), poslala mi to a já to pak přepisovala do počítače. Takže zde máte první kapitolu povídky. Užijte si ji, děti.

+++

|| miracle of love | exo | kaiyeol | a: jaera | beta: kim lula | stav: rozepsaná ||
|| žánr: slash, krimi, drama ||

summary: Pokud někdo zradí, bude zabit - tak zní dohoda. Když se akce pokazí a policie má záznam, je jen otázka času, než je všechny dopadnou.+++

Mladý muž pomalu přistoupí k veliké prosklené vitríně oddělující rozlehlou chodbu areálu od jedné z největších městských bank, z níž právě odešel. Jeho oči spěšně zkontrolují stav. Počet všech lidí a zaměstnanců a pozici ochranky. Poté se rozhlédne a prsty si přiloží k uchu.

Jemně stiskne tlačítko vysílačky: "Jsem venku. Všude je klid. Dvanáct klientů, jedenáct zaměstnanců - osm v hale, tři v kancelářích. Čtyři členové ochranky."

Nenápadně vejde do kabiny pro údržbu, a když si je jistý, že v blízkosti se nenachází žádný člen ochranky, vyjde opět ven, aby nalezl centrální přívody. V počítačové místnosti se tajně připojí k hlavnímu počítači pomocí malé krabičky plné čipů, a než by jeden mrkl, zmizí stejně nepozorovaně, jako se dostal dovnitř.

+++

Rychle vyjde na ulici, kde nastoupí do tmavošedé dodávky - neoznačené, bez espézetek. Auto zůstává i nadále stát. Mladík se otočí na řidiče.

"Všechno vypadá v pořádku. Personálu moc není a ochranku zvládneme. Počítač se brzy připojí a pak stačí zjistit jen jedinou věc.," řekne a významně se podívá na hochy vzadu v autě. " A to, jak se dostat k trezoru."

"Tohle bude hračka."

Přesto se mezi nimi najde jeden, který je k situaci skeptický: "Netěš se, Luhane. Ještě nejsi uvnitř."

Mladík sedící za volantem protočí panenky: "Dej pokoj, Kaii. Nekaž nám radost, ano?"

"Tak mi promiň, oh, ty mocný!" křikne sarkasticky Kai. "Všichni jste tak natěšení! Už od začátku jste si jistí, že to vyjde, ale vůbec nepřemýšlíte nad tím, že by se mohlo něco - cokoliv - podělat!" změří si všechny přítomné pohledem a rozzlobeně vystoupí z auta.

Ostatní nemají možnost cokoli říct.

"Kam - kam jdeš?" zavolá na něj z okýnka černovlasý chlapec. "Slyšíš?!"

Kai neodpoví.

Nakonec se otevřou zadní dveře dodávky a z nich vystoupí Chanyeol. Doběhne chlapce a vezme ho za ruku.

"Co to s tebou je?" zamračí se.

Kai se mu vyškubne: "Nic. Jdu domů. Až si vy uvědomíte, že nemusíme uspět, dejte mi vědět. Do té doby se mnou nepočítejte. V tomhle s vámi prostě nejedu, jasný?!" zavrčí a Chanyeol neví, co odpovědět.

Kai zkrotne: "Promiň mi to. Uvidíme se doma, Yeollie."

Otočí se a pomalu se vzdaluje cítě v zádech spalující pohled ostatních.

"Kaii!" zavolá na něj ještě jednou hnědovlásek ve snaze ho zastavit, ale Kai se ani neobtěžuje otočit. "No tak, Kaii!"

"Vykašli se na něj, Yeole," zavolá na něj z dodávky Tao. "Vrať se do auta!" křikne a Chanyeol s povzdechem poslechne.

Usedne na své místo v zadní části a zamračí se na Taa.

"Nedívej se tak na mě, bráško," zakření se a prohrábne Chanyeolovi vlasy. "Nemůžu za to, že je Kai takový slaboch."

Chanyeol prudce jeho ruku odstrčí: "Kai má pravdu!" štěkne rozčíleně. "Co když se vážně něco podělá?!"

Nevěřícně se podívá na ostatní, když jedinou odpovědí je mu smích.

"Co by se asi tak podělalo, hm? Máme dokonalý plán," řekne doteď tichý chlapec sedící za řidičem, aniž by odtrhl pohled od obrazovky svého laptopu.

"Jak si můžeš být tak jistý, D.O.?" zamračí se na něj.

Neví, proč, ale nedokáže Kaiova slova pustit z hlavy, a do mysli se mu vkrádají pochybnosti.

"No tak, Channie, klid, ano? Když budeme zmatkovat, tak se vážně něco podělá. Musíme do toho jít s čistou hlavou a soustředit se na každý krok," to už si Tao měří typickým nevraživým pohledem všechny zde přítomné.

Pak opět pohlédne na svého bratra: "Řeknu ti to narovinu, bráško. Jestli se neuklidníš, nezbude mi, než se tě zbavit."

Na Taa se stočí překvapené pohledy. Nikdo nechce věřit, že by byl Tao opravdu schopen zabíjet, přestože všem zní v hlavě dohoda - kdo zradí, bude zabit, aby s sebou nemohl stáhnout ostatní. Znají Taovu silnou a občas až moc krutou povahu, ale opravdu by dokázal někoho z nich zabít? Dokázal by snad zabít vlastního bratra?!

"Je ti to jasný, Channie?" Tao zakončí debatu mrazivým úsměvem.

Chanyeol naštvaně přikývne a s tichým vrčivým "fajn" uhne pohledem stranou.

Tao kývne na Luhana a dodávka se s konečnou platností rozjede.

+++

Tmavovlásek vejde do baru a rozhlédne se. Jako drobný zlodějíček pro policii nic moc neznamená, ale i tak musí být ostražitý. Přistoupí k přeplněnému barovému pultu, kde poklepe na rameno jakési krásce.

"Vypadni," sykne na ni a dívka se s tichým mrmláním odklidí.

Kai kývne na barmana: "Dej mi panáka!"

Během pár sekund před ním leží sklenička ginu. Na nic nečeká a kopne ji do sebe. Poručí si další. Během okamžiku za sebou zaslechne známý hlas.

"Nebuď idiot, Kaii. Tohle je skvělá příležitost získat si pořádný prachy, tak to laskavě neposer!" Tao nešetří svým slovníkem.

Bylo mu jasné, kde mladíka najde a tak si s úšklebkem přisedne otáčeje k němu hlavu.

"Dej mi pokoj, Tao, nemám na tebe náladu, tak odprejskni," reaguje na něj Kai a kopne do sebe druhou skleničku.

Tao vztekle zavrčí, uchopí Kaie pevně za rameno, škubne jím k sobě a vrazí mu pěstí. Kai zavrávorá a upadne. Prsty se instinktivně dotkne svých rtů; z rozražené kůže prýští kapky krve.

"Radím ti dobře, Kai, vzpamatuj se a začni konečně přemýšlet. Tahle akce je pro nás důležitá a Chanyeol by tě měl jistě radši u sebe, než mrtvého někde mezi odpadky, protože jsi zatracený srab," zavrčí Tao skrze zuby. "Tak jdeš do toho s námi?" zeptá se o poznání klidněji a natáhne k němu ruku.

Kai jej chvíli zamračeně sleduje přemýšleje o jeho slovech. Má z toho všeho špatný pocit. Takové zvláštní tušení, že se něco stane. Ale strach o Chanyeola je silnější než pud sebezáchovy. Přijme Taovu nabízenou ruku a ten mu pomůže na nohy.

Poplácá jej po rameni a potěšeně se usměje: "Věděl jsem, že máš rozum."

+++

"Připraven?" Luhan se otočí na laye, který přikývne.

Chlapec tedy stiskne vysílačku: "Všichni připraveni?"

Jako první mu odpoví mladičký D.O., mozek celé akce a expert přes počítače. Chviličku na to se ozve i Taův hlas: "Jsme připraveni. Jde se na to!"

Luhan kývne na Laye a poté opět promluví do vysílačky: "Rozumím."

Přetáhne si přes hlavu masku klauna. Lay jej následuje - jeho maska má podobu rozšklebeného tygra. Naposledy se oba rozhlédnou a opustí auto přistavené u zadního vchodu budovy. S černými vaky a zbraněmi v rukou vběhnou do banky, kde proběhnou dvěma uličkami mezi kancelářemi a následně se rozdělí. V pokleku se přitisknou ke zdem. Lay dá Luhanovi znamení a následně oba vtrhnou do místností, přičemž z jedné se okamžitě ozve výkřik.

"Drž hubu a padej do haly!" štěkne Lay na postarší ženu a zbraní, jež pevně svírá v dlani, jí naznačí jednoduchým posunkem směr.

Luhan v druhé místnosti škádlí svou zbraní dva muže - i oni jsou následně vyvedeni ven.

"Nikdo se ani nehne, jinak přísahám, že vás všechny do jednoho postřílím!" koukne vysoký mladík v masce čínského draka, přičemž míří pistolí na vyděšeně se krčící osoby.

Lay v něm pozná Sehuna. Stejně jako tao, i Sehun se vyžívá v ubližování a týrání lidí, tudíž je z téhle akce více než nadšený. Lay se zamračí. Ten si zřejmě nikdy nedá pokoj. Rozhlédne se a zaraženě zůstane civět na jednoho ze svých kamarádů, načež propukne v hlasitý smích.

"Co to máš kruci na hlavě?" vysměje jeho masku kočičky známé pod jménem Hallo Kitty.

Chanyeol frustrovaně bouchne pěstí do sloupu vedle sebe: "Mlč, idiote, nic jiného jsem nesehnal! Hleď si laskavě svého, díky!" okřikne ho.

Lay se zklidní, ale má co dělat, aby opět nevyprskl smíchy.

"Na co čumíte?! Ležte tváří k zemi, pokud nechcete umřít!" zvolá Tao a poté kývne na Luhana.

Ten jeho pokynu rozumí. Rychlým krokem přejde k jednomu z mužů: "Ty jsi tu šéf?"

Muž vyděšeně přitaká.

"Zaveď mě k trezoru. Hned!" namíří na něj zbraň a stiskne vysílačku: "Jak jsi na tom?" zeptá se chlapce, jenž zůstal v dodávce.

"Chvilinku - jo, mám to, hotovo!" křikne, pak je chvíli ticho, a o pár vteřin se ozve: "Alarmy jsou vypnuté, ale dlouho to neudržím, něco mi ruší signál!" houkne.

"Jasně," odpoví Luhan. "Hned jsem zpět i s našima prachama," ohlédne se po ostatních a postrčí muže, aby ho popohnal.

"Před trezorem se zastaví: "D.O., potřebuju otevřít ten trezor!"

Během okamžiku uslyší cvaknutí od mohutných dveří trezoru. Z vysílačky se ozve hlas počítačového génia, který mu potvrdí, že dveře jsou již odemčeny.

"Hni sebou, Luhane, ať můžeme vypadnout!"

Luhan slyší v jeho hlase dávku nervozity a jistého vzrušení. Zmocní se jej pocit, který nevěští nic dobrého, a tak na nic nečeká. Donutí staříka, aby otevřel dveře, a pak ho praští do hlavy. Muž se v bezvědomí zhroutí na podlahu.

"Jsem uvnitř!" zahlásí Taovi do vysílačky a poté začne očima bloudit po místnosti.

Pohled na řady zaplněné penězi v něm vyvolá nepopsatelný pocit. Tolik bankovek pohromadě jakživ neviděl. Šílený smích zaplní trezor.

"Budeme boháči!" zaraduje se.

Vezme několik balíčků do ruky a přičichne si: "Jo, tomuhle říkám vůně bohatství!"

Spěšně začne házet peníze do svého vaku i do vaků ostatních. Když má všechny plné, vyběhne z trezoru do haly za ostatními.

"Mám to!" křikne vesele a všichni se začnou radovat.

Tao se otočí na mladíka za sebou: "Je čas vypadnout! Krej nám záda, Kaii!"

Pokyne hlavou ostatním a společně se rozběhnou zpět k zadnímu vchodu, kde už na ně čeká D.O. v nastartované dodávce.

"Pohněte! Už chci být pryč!" nečeká, než všichni nastoupí, dupne na plyn a vystartuje z místa.

V dalším okamžiku už vybíhá z banky ochranka a začne střílet.

"No tak, Layi! Sehune! Přidejte! Nehodlám tu dnes umřít!" zavolá na ně z otevřených dveří Luhan, natahuje ruku k chlapcům, jež utíkají podél auta ve snaze naskočit. Netrvá dlouho a podaří se i přes kulky svištící jim kolem hlav. Luhan spěšně zabouchne dveře a rychle zkontroluje, zda jsou všichni ve voze. Než se naděje, zmizí ochranka z dohledu. Jsou v bezpečí. Zatím. Nebo snad…?
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Suri-chan Suri-chan | 13. února 2014 v 23:23 | Reagovat

Jaké 'nebo snad...?' Co za 'nebo snad...?'  0_0 Vrr když rychle nedostanu další díl chytím absťák! >.< Bože já jsem strašně zvědavá jak to dopadne!

2 S c a r s S c a r s | Web | 14. února 2014 v 13:27 | Reagovat

Ahh, něco se pokazí a je to úplně jasný jak facka (a to ještě nemluvím o tom, že je to přímo napsáno v sumary; lol). Vypadá to zatím hodně zajímavě, takže si ráda počkám na další kapitolu :D LOL, jen ty zdrobněliny jejich jmen mi jdou proti srsti :D

3 Hotaru Hotaru | Web | 19. února 2014 v 22:28 | Reagovat

Wow, teď nevím, jestli se o ně mám bát nebo se radovat, že se to - zatím - povedlo. Myslím, že se zatím budu radovat a nervovat se začnu, až se to pokazí (a jsem si skoro /úplně/ jistá, že se to pokazí :D) Moc se mi to líbí. Je to fakt poutavé a zajímavé. Těším se na další kapitolu :)

4 Karin Karin | 6. června 2014 v 21:56 | Reagovat

Tohle dobře neskončí že ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Admin: Jaera |Hosting: BLOG.CZ | Archiv | Layout by: Narbie