pět stínů chrámu zapomnění || stín budoucnosti

18. února 2014 v 11:52 | JaeRa | beta Kim Lula |  pět stínů chrámu zapomnění

Ah, zdarec, děti. Já vím, že tu nemám co dělat a že jsem řekla, že Jaerka se brzy zjeví, ale - znáte to, haha, že? Prostě se stalo, že to přeci jen ještě chvíli potrvá, a aby to tu nestálo, budu zatím zveřejňovat Jaeryne povídky já. Pokud mi zase pošle další díl Miracle of love, přepíšu ho do počítače a zveřejném, pokud ne, budu jenom kopírovat její jednorázovky ze starého blogu, betovat je a zveřejňovat je. Dnes jsem tady s pátým - a posledním - dílem Chrámu zapomnění. Užijte si ho.+++

"Vstaň!" křikne jeden ze strážců vězení na rozespalého Siwona, který v ospalosti nechápe, co se děje.

Poskokové jej popadnou a spoutají tak silně, až černovlásek vykřikne bolestí, když se mu pouta bolestivě zaříznou do zápěstí. Za silného tlaku do zad je mladík vyveden ven z cely a následně i ven z budovy. Siwon se vyděšeně rozhlíží. Nechápe křik přihlížejících lidí, venkovanů i ostatních členů Bratrstva. Neví, proč po něm všichni házejí shnilé kusy zelí, rajčata i vejce. Nechápe hanlivá a zlá slova, která na něj pokřikují. Ještě stále mu nedochází, co se děje, dokud si nevšimne dvou vysokých hranic uprostřed nádvoří. Začne se bránit. Urputně sebou cuká a škube. Prosí a žadoní o milost. Nakonec se rozpláče.

Mezitím ho stráž dovede k hranici, kde ho bez čekání přivážou řetězy k velikému kůlu uprostřed hranice. Siwon nepřestává plakat. Jeho prosby o milost už ale ustaly. Než se naděje, ozvou se opět výkřiky nenávisti. Tentokrát už to vše ale není adresováno jenu, nýbrž mladíkovi, který je stejně jako on, za všeobecného halekání, veden ke druhé z hranic, která je jen pouhých pár metrů od Siwona.

Ten uslzenýma očima upře pohled k přicházejícímu. Jeho pláč zesílí, protože proti němu nepřichází nikdo jiný, než Hangeng. Jeho Hangeng!

"Ha-Hannie!" vykřikne Siwon.

Starší mnich se na něj usměje. Povzbudivě, ale zároveň odevzdaně. Chvíli stojí naproti a hledí na něho, dokud ho strážce zezadu nedloubne svou zbraní. Hangeng smutně sklopí zrak a poslušně se vydá ke svému cíly - vysoké hranici, kde už brzy nalezne smrt.

Když je i on připoután ke kůlu, vystoupí z řady mužů kardinál a vyřkne pár posledních slov, zakončených modlitbou.

"Ať je vám Bůh milostivý!" dořekne a následně se pokřižuje.

Pokyne rukou a tím vyzve dvojici, aby pronesli poslední větu, než budou jejich hranice zapáleny. Jako první promluví Hangeng.

"Odsoudili jste mě za lásku. Cit, tak čistý a něžný, že pokud existuje taková síla hříchu, pak ano, pak jsem skutečně zhřešil, jenže v tom případě," prohlédne si všechny "Je hříšníkem i Bůh. Protože i on přeci miluje. Miluje nás všechny, své věřící i následovníky! Nebojím se smrti. Vím, že mě náš Pán přijme a odpustí mi. A také vím," zahledí se Siwonovi do očí a usměje se na něj, "Že má láska k tobě přetrvá navěky. Dodržím svůj slib, Siwone. Najdu si tě v příštím životě. Do té doby, nezapomeň na mě! Miluji tě!"

Tím svůj proslov skončí a oči všech se upřou k Siwonovi. Ten přestane plakat a na tváři se mu objeví výraz plný smíření. Hlas, kterým promluví je i přes zjevný třas silný.

"Hangeng má pravdu! Pokud soudíte nás, soudíte tím i Boha. Já ale nemám strach ze smrti, už ne! Dostal jsem slib. Slib, kterému věřím a který jsem i já odměnil slibem. Teď je na čase slib dodržet!" zvolá a pak zavře oči.

"Volám tě, anděli! Přijď a ukaž se. Dostůj svému slibu a pak v míru odejdi, abys konečně nalezl klid!" znovu hlasitě zvolá Siwon.

Všichni okolo na Siwona nechápavě zírají. Ani samotný opat s kardinálem netuší, komu patří černovláskova slova. Než se nadějí, začne je všechny oslňovat zvláštní světlo. Nikdo netuší, odkud se vlastně bere. Opat si, stejně jako ostatní, zakryje oči, které následně rozevře dokořán překvapením, když zaslechne známý hlas. Hlas, který dříve tolik miloval. A stále miluje.

"Jak sebestřední a krutí dokážete vy lidé být, když se jedná o tak čistý a nádherný cit, kterým je láska. Lituji dne, kdy jsem lásku projevil jednomu z vás. Lituji dne, kdy jsem mu řekl, že jej miluji. A to přesto, že i přes jeho zradu," řekne Leeteuk, jenž se zjevil bůhví odkud, "Jej stále miluji!" upře svůj zrak k opatovi, který vypadá, že nemá daleko k mdlobám.

Pohled na anděla, který pro něho znamenal víc, než si dokázal připustit, mu téměř rve srdce na kusy. Chtěl ho mít jen pro sebe. Uvěznil jej, aby nemohl utéci. Ryeowook udělá pár kroků vpřed.

"T-Teukie, ty…co-co to děláš?" zeptá se opat, nedbající pohledů všech přítomných, jež se k němu upínají, a které se pomalu mění na stejně pohrdavé, jako byly k Siwonovi a Hangengovi.

"Tvá láska ke mně se změnila v touhu mě vlastnit. Brzy jsem z tvé strany cítil pouze sobectví a aroganci, " Leeteukovi po tváři skane slza, "Stále tě miluji, ale raději volím smrt, než s tebou být. Svoji nesmrtelnost dobrovolně měním za štěstí těchto dvou mladíků. Naši lásku jsi zabil, ale jejich přetrvá. Sbohem Wookie, sbohem má lásko!" zašeptá poslední slova anděl, kývne s úsměvem na Siwona a pak se pomalu začne měnit v prach.

"T-Teukie…" špitne opat při pohledu, jak se jeho láska pomalu vytrácí.

Prohrál… Vlastní vinou zabil toho, koho nejvíce miloval, "Odpusť!!"

"Zapalte hranice!!!" rozkáže kardinál, když z něho opadne překvapení, "A opata zatkněte za zradu a smilstvo. Jeho trest vynesu já sám!"

Jak řekne, tak se i stane a opat se nebrání. Nemá proč…nemá sílu. Jen, co se za ním a stráží zavřou dveře věznice, vzplanou hranice mohutnými plameny, jež požírají nebohé mladíky centimetr po centimetru. Ani jeden z nich nevydá jedinou hlásku. I přes ukrutnou bolest, kterou jim oheň způsobuje, se statečně zdviženou hlavou, hledí jeden druhému do očí.

Než si Siwona vezme smrt, spatří poslední úsměv na Hangengově tváři. Plný lásky a něhy. Pak i Hangengovo srdce přestane bít.

A zatím, co plameny dál sžírají jejich mrtvá těla, jejich duše pomalu stoupají vzhůru. Dva mladíci, ruku v ruce a s úsměvy ve tvářích, projdou společně nebeskou branou. Jejich utrpení skončilo…


O sedm století později


"Dobrý den, pane Choi. Vítám vás a doufám, že spolu budeme vycházet. Tady moje asistentka vám ukáže vaše pracoviště," řekne s úsměvem postarší muž a popřeje mladíkovi štěstí.

Ten po boku pohledné dívky projde několik firemních oddělení a následně vstoupí do oddělení managementu.

"Poslouchejte mě lidi na okamžik!" zavelí dívka a všichni k ní vzhlédnou, "Ráda bych vám představila vašeho nového kolegu. Tohle je Choi Siwon. Právě dokončil školu a je velmi nadějný, tak na něj buďte milí," usměje se dívka, ještě se rozloučí a odejde. Siwon se plaše usměje.

"Ahoj," pozdraví a pár lidí mu odpoví.

Jinak si ho ale nijak nevšímají. Siwon se cítí nesvůj. Náhle zaslechne příjemný hlas vedle sebe. "Je to banda chytrolínů, ale nejsou zas tak špatní. Zvykneš si."

Siwon se otočí za hlasem a spatří hezkého, sympatického mladíka, jenž ho obdaruje úsměvem. Pak mu dotyčný podá ruku.

"Jsem Hangeng."

Siwon s úsměvem nabízenou ruku přijme.

"Čekal jsem na tebe, Wonnie…"
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 18. února 2014 v 12:31 | Reagovat

to je krásný konec, pár slziček ukáplo :)

2 Hatachi Hatachi | 18. února 2014 v 20:03 | Reagovat

Na to, co si oba vytrpěli, si zaslouží klid.
Moc se mi to celé líbilo.

3 Karin Karin | 7. června 2014 v 20:25 | Reagovat

ten konec se mi moc líbil.

4 El Seihyoki El Seihyoki | Web | 3. června 2016 v 11:51 | Reagovat

Haaa... Ja si ten poslední díl nepamatovala.... Chudak Winnie a Hannie... Ale líbilo by se mi pokračování v dnešní době :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Admin: Jaera |Hosting: BLOG.CZ | Archiv | Layout by: Narbie