pět stínů chrámu zapomnění || stín odsouzení

12. února 2014 v 17:35 | JaeRa |  pět stínů chrámu zapomnění
"Bratře Hangengu" pronese opat a zamračeně si prohlíží mladíka před sebou.

"Provinil ses tím nejhorším způsobem. Postavil ses vůli našeho Pána a Stvořitele!" ukáže na Hangenga a pak s očima upřenýma vzhůru se pokřižuje.

"Za toto provinění není možné žádného odpuštění. Rozsudek nad tebou a bratrem Siwonem vynese samotný kardinál!!!" řekne to samé, co už před nemalou chvílí řekl i mladičkému Siwonovi, jenž už ale v místnosti nesměl zůstat, aby se navzájem nemohli ovlivňovat.

Oba mniši byli následně uvrhnuti do nejtemnějších cel chrámového žaláře tak, aby bylo zamezeno jakékoliv možnosti, aby ti dva přišli do styku.

Opatovy přisluhovači táhnou hnědovláska zatuchlými chodbami prastarého vězení, dokud se před nimi neobjeví staré, rezavé a hlasitě vrzající dveře. Odemknou a nemilosrdně hodí chlapce dovnitř, načež za ním ihned dveře zavřou. V zámku zarachotí klíč a pak už jsou slyšet jen vzdalující se kroky. Hangeng unaveně zvedne tvář od udusané hlíny, na níž tvrdě dopadl a rozhlédne se po cele. Nic ovšem nevidí, protože je zde naprostá tma. Cela nemá žádné okno, jediné světlo, které dovnitř proniká, je z malého otvoru metr a půl nad zemí. Otvor, jenž slouží jako větrání, je tak maličký, že jím dospělý člověk sotva prostrčí zápěstí. Hangeng si plačtivě povzdechne. Přistoupí k větracímu otvoru a zadívá se do něho. Jeho myšlenky zabloudí k Siwonovi…

+++

Mladičký mnich, krčící se u zdi jedné z tmavých, hnilobou čpějících cel, zvedne ruku a otře si slzy do rukávu svého umolousaného sukna. Není mu to ale nic platné. Do očí se mu hrnou nové a nové slzy. Jeho tělo se třese strachy. Ani on, stejně jako Hangeng , nevidí naprosto nic. Sedí v naprosté tmě a vyděšeně poslouchá směs zvuků, které mu doléhají k uším a každý z nich v něm vyvolává stále větší a větší strach a hrůzu.

"Ha-Hannie…" zakoktá tichounce uplakaným hlasem.

V tom se jeho oči rozevřou dokořán. Sálá z nich děs nejvyšší možné míry. Siwon se roztřese ještě více. K jeho uším dolehne zvuk tichého, zákeřně a posměvačně znějícího chichotání. Ten pocit, že v cele zřejmě není sám, jak si původně myslel, mu způsobuje muka.

"Kd-kdo…kdo jsi?" vyhrkne, ale sám si není jistý, jestli vůbec chce znát odpověď.

Co když je to někdo hodně zlý? Co když ho bude chtít mučit? Co když mu bude chtít ublížit nebo snad zamordovat ho? Opět se ozve zachichotání, tentokrát o mnoho blíže. Siwon těká očima ze strany na stranu a má strach, obrovský strach. Instinktivně se více přitiskne na vlhkou zeď.

"Nech toho!" zakřičí náhle Siwon a rukama si zakryje uši. Ten smích… zní tak ďábelsky… tak děsivě.

"Dě-děsíš m-mě!" vyhrkne pravdivě a brada se mu přitom chvěje, jak jej přemáhá pláč.

Smích ustane. Několik minut, které mladíkovi přijdou jako věčnost, se nic neozývá. V momentě, kdy už si Siwon myslí, že bude mít klid, že se mu to snad jen zdálo, ozve se onen děsivý hlas těsně vedle něho. Siwon ustrašeně uskočí.

"Bojíš se mě?" řekne ten zvláštní chlapík a opět se zachichotá. Siwonovi začínají vstávat vlasy hrůzou.

"To je dobře" řekne, "strach je dobrá vlastnost. Jenže já nejsem ten, koho by ses měl bát" zašeptá muž vedle něho. "Neublížím ti…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 7. června 2014 v 20:14 | Reagovat

To jsem zvědava kdo to je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Admin: Jaera |Hosting: BLOG.CZ | Archiv | Layout by: Narbie