find and kill - výstřel

28. ledna 2017 v 12:57 | JaeRa |  find and kill

Brý po-poledne, moji milí. To koukáte, že? Opět se hlásím s novým dílkem FaK, má tu někdo radost? Ne? Hm, tak nic :) Bye...Hyukjae zkoumavě hledí na rozlehlý dům. V mysli hravě převaluje myšlenku, ve které z těch mnoha místností asi teď právě Siwon je.
Na rtech mu pohrává úsměv, v očích se zračí pobavení. Chviličku obchází dům, načež se zastaví u pravé strany domu. Jediné, která nabízí jistý úkryt před nežádoucími zraky. Rozhlédne se a skloní se. Rukou zašátrá v trávě. Železný předmět, na který konečky prstů narazí, mu dá jasně najevo, že našel to, co hledá. Z kapsy kalhot vytáhne dvě sponky do vlasů. Zkušeným trikem, který se naučil ve vězení, otevře starý rezavý zámek. Sponky vrátí do kapsy a vezme za železné očko na dvířkách. Zatáhne. Ozve se tiché vrzání. Hyuk napíná sluch. Nikde se však ani stéblo trávy nepohne. Bezvětří je dnes skutečně znát.
Dřevěná dvířka, vedoucí do sklepení, dají Hyukovi volný průchod. Vsune dovnitř nohy, zapře je o vystouplé cihly a naposledy se rozhlédne. Pak do průchodu vleze celý a dvířka za sebou opět s tichým vrznutím zaklapne.
Pomocí rukou a nohou se pomalu prosouká úzkou šachtou, až nakonec vyleze v malé místnosti, která dřív sloužila k uskladnění uhlí.
"Tak uvidíme, jak moc jsi mocný, bratříčku!" zašeptá Hyukjae. Rty se mu zkřiví pohrdavým úšklebkem a v očích mu nebezpečně blýskne. Opatrně se prosmýkne mezi hromadami starého haraburdí, které naplňuje místnost místo uhlí a ve tmě, která zde panuje, se snaží najít dveře. Když k nim dojde, vezme za kliku a zkusí štěstí. Dveře se ale ani nehnou.
Hyuk prskne pár nadávek a sáhne do kapsy pro sponky. Chvíli mu to trvá. Otevírat zámek dveří v téměř absolutní tmě, není zrovna lehká záležitost. Nakonec ale zámek přeci jen cvakne. Cesta do dalších místností se mu tak otevřela.

Pomalým krokem prochází tmavou chodbou, uši napnuté k prasknutí. Naslouchá a zkoumá každičký zvuk, který k němu dolehne.
Když dojde až ke schodům, které vedou do přízemí domu, dveře nad schody se otevřou a Hyukjae spatří vysoké černé boty, jak začnou scházet dolů. Rychle se rozhlédne, snažíce se najít jakýkoliv úkryt, kde by se schoval před nechtěným objevením. A tak, zatímco stojí ukrytý ve stínech, okolo něho projde Kyuhyun.
Rysy ve tváři Hyukjaeho ztvrdnou. Oči se přivřou, až z nich zůstanou jen uzoučké linky. Zrovna tenhle zmetek se mu hodí. Vyrazí za ním. Našlapuje tichounce jako myška, dech tlumený, hluboký. Za krkem mu vyvstávají drobné chloupky, až se nakonec Kyuhyun zastaví. Hyukjae téměř kopíruje jeho pohyby. Ale Kyuhyunovi jde mráz po zádech. Pocit, že není sám, se mu zadírá do každé buňky v těle. Hyuk, stále lstivě schován ve stínu, po něm skočí dřív, než se tmavovlásek stihne otočit. Popadne ho levou rukou do kravaty a pravou rukou mu zakryje ústa, aby nemohl upozornit Siwona na přítomnost vetřelce v domě. Rty přisune k jeho uchu, v hlase jasně znatelný výsměch.
"Chtěl jsem si tě nechat až na konec, ale když už jsi ke mě sám přišel, tak začneme tebou, co ty na to?" Kyuhyun sebou začne házet. Snaží se vymanit z pevného sevření. Necítí strach, ale představa, že by nad ním měl Hyukjae převahu, se mu ani maličko nelíbí.
Cosi zavrčí do Hyukovy dlaně, ale toho jeho pokus o uvolnění vůbec nezajímá. Místo toho sáhne za opasek a v ruce sevře zbraň, kterou ho následně praští do zátylku. Tělo vysokého mladíka padne k zemi jako pytel shnilých jablek. Hyukjae se skloní a s tichým zafuněním si ho přehodí přes rameno.
"Jseš nějakej těžkej, panáčku! Měl bys zauvažovat o dietě!" zavtipkuje na jeho adresu a rozhlédne se, jestli se náhodou někdo neblíží. Když se ujistí, že je klid, vydá se k místnosti, kterou moc dobře zná. Jako Siwonův vězeň, strávil v ní nemalou chvíli. Tam praští bezvládným tělem o zem. Starým, hnilobou protkaným lanem, sváže štíhlé ruce k sobě. Pak - nedbaje plísně - utvoří mu silný roubík. "To pro případ, že by sis chtěl zakřičet!" zašeptá mu do ucha, i když ho Kyuhyun nevnímá.
Zavře za Kyuhyunem dveře sklepení a vystoupá po schodech vzhůru. V celém domě panovalo až děsivě mrtvolné ticho. Hyukjae napínal uši jak mohl. Ani známka něčí přítomnosti. Prostě nic.
Kde se schováváš, ty parchante? pomyslel si Hyuk, když prošel dlouhou chodbou. Minul tři místnosti, všechny byly prázdné. Do nekonečna se skrývat nemůžeš!
Zabočil za roh, začal stoupat po schodech vzhůru do dalšího patra, když mu najednou dolehl k uším tichý hlas.
"Pojď si pro mě, jestli si myslíš, že mě dokážeš zničit." Rysy v Hyukově tváři opět ztvrdnou, oči potemní. Nedokázal určit, odkud hlas přichází.
Zlostně zaskřípal zubama.
"Kde jsi, ty hajzle?" vykřikne, rozhodnut se už více neskrývat. Beztak o něm Siwon věděl. "Kde je Ryeowook?" Škodolibý smích pouze prohlubuje jeho touhu se pomstít.

Když se ocitl v horním patře, zamotala se mu na okamžik hlava. Slabost, kterou pocítil, byla způsobena podivnou změnou tlaku. Hyukjaeho obklopil nepříjemný chlad. Cítil se slabý v kolenou a ruce se mu třásly. V nose ho zašimrala kořeněná vůně kolínské. Nepatřila však jemu, a byl si jist i tím, že nepatřila ani Siwonovi. Věděl přesně, kdo používal tuto značku. Rozechvělý hlas tiše mu plynul ze rtů.
"Hae?"
"Buď opatrný, Hyukkie," ozve se za ním. Otočí se, ale milovaného muže nikde nevidí. "Jsi v nebezpečí!"
"Jistě!" zašeptá Hyuk a pevně stiskne čelisti k sobě. Stůj při mě! Vydá se pomalým krokem dlouhou chodbou, když během okamžiku zhasnou v domě všechna světla. Hyukjae se zády natiskne na zeď, očima se snaží přivyknout tmě.
Koutky úst se mu kroutí v úšklebek.
Tímhle mě nevyděsíš, Siwone. Dvanáct let v lochu udělalo své. Cela bez okna má něco do sebe. Pohled protíná tmu, ušní bubínky jsou napnuté jako tětiva. Ani sebemenší zvuk mu nemůže uniknout. Jeho smysly jsou vycvičené.
"Siwone?" hravý tón jeho hlasu protne ticho. "Jdu si pro tebe!"
Rychlé kroky ozvou se nad jeho hlavou. Začnou na jedné straně a zastaví se v zadní části chodby, kde se nachází druhé schodiště. Schody, které jsou ukryty v jedné z tajných chodeb, které si tu Siwon vybudoval pro své protizákonné prácičky. A přesto o nich Hyuk věděl. Ryeowook se v tomto ohledu stal velmi kvalitním zdrojem. Hyuk se pomalu vydá k nim.
Siwon je zrádný. Může člověka zmást. Hyuk ví, že musí zůstat ostražitý. Už jen kousek. Jen pár kroků, které ho dělí od nenápadných dvířek, velmi chytře maskovaných bohatě vzorovanou tapetou. Než ale dojde dostatečně blízko, dostane ránu do čela dalšími, kvalitně ukrytými dvířky, o kterých už mu ale Ryeowook neřekl.
Na okamžik ztratí pozornost, zavrávorá. Zatřese hlavou, aby zahnal mžitky před očima.
"A mám tě!" zaslechne vrčivý hlas rozhněvaného Siwona a vzápětí dostane další ránu. Tentokrát do zátylku.
Hyukjae padne na kolena, ale neomdlí. Rána nebyla dostatečně silná.
Je oslabený. Ne však natolik, aby se nechal dobrovolně zabít.

Hyukjae bojuje, jak se dá. Oběma již docházejí síly a Hyukjaeho tělo se jen s námahou drží stále na nohou. Ale v okamžiku, kdy už padne na kolena s hlavou zvrácenou vzad a s obličejem zakrváceným, jak mu Siwon nemilosrdně zasazuje rány, mu na mysli vytane vzpomínka na usmívající se tvář Donghaeho. Za pár vteřin mu dojde, že to není vzpomínka. Hae tam je! Stojí jen pár metrů od bijící se dvojice a něžně se na Hyuka usmívá.
"Teď, Hyukkie. Teď!" řekne mu rázným hlasem, přestože rty se mu vůbec nehnou. Hyukův dech je těžký, namáhavý. Každý nádech ho bolí a na levé oko už téměř nevidí, jak mu přes něj teče krev z roztrženého obočí. Zavrtí záporně hlavou. Ne, Hae. Už nemám sílu, pomyslí si. Vzdávám to!
Hyukjae cítí, jak se o něho pokouší mdloby. Siwon ho rozhodně nešetří. Věnuje mu tedy poslední pohled, aby mu alespoň viděl naposledy do tváře, než zemře, když si najednou vzpomene na Ryeowooka.
On si nezaslouží umřít. Měl by žít a on mu slíbil, že ho zachrání. A teď to chce zbaběle vzdát?
Myšlenka na mladého chlapce, spoutaného někde v tomhle zpropadeném domě, v něm vyvolá poslední zbytečky všech sil. Buď teď, nebo nikdy. Má poslední šance! Zatne ruku v pěst a zavrávorá. Druhou sáhne po své zbrani. Jen, co ji vytáhne, zastaví se v polovině pohybu jako zkamenělý. Siwon byl rychlejší a on se tak teď může pouze dívat do hlavně jeho pistole. Chvilku na to dům protne ostrý výstřel...


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 28. ledna 2017 v 15:56 | Reagovat

Ježíši kriste...kde je zbytek? No mě snad z toho jebne. Kdo koho trefil? A co Wookie...je vůbec ještě živý?
MOc se těšim a netrpělivě čekam na další díl...

2 Karin Karin | 28. ledna 2017 v 23:46 | Reagovat

Doufám že brzo bude další díl prosím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Admin: Jaera |Hosting: BLOG.CZ | Archiv | Layout by: Narbie